تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

ارتباط دیابت نوع دو با سرطان پستان

  به گزارش روابط عمومی بنیاددیابت و بر اساس  ژورنال سرطان بریتانیا خطر ابتلا به سرطان پستان در زنان یائسه مبتلا به دیابت نوع دو 27درصد بیشتر از افراد عادی است.

   با مرور جامع 40 عنوان پژوهش جداگانه و مطالعه 56000  بیمار مبتلا به سرطان پستان ارتباط مستقیم بین دیابت و سرطان پستان  مشخص شد . هرچند این مطالعه  هیچ مدرکی جهت ارتباط دیابت نوع دو با سرطان پستان در زنان قبل از سن یائسگی و یا ارتباط سرطان پستان با دیابت نوع یک را ارائه نمی دهد.

   وزن بالا می تواند به عنوان یک فاکتور مهم در دیابت و سرطان پستان مطرح باشد. اضافه وزن خصوصاً در ناحیه کمر به عنوان عامل خطر شناخته شده دیابت نوع دو بوده همچنین چاقی  به عنوان یک عامل خطر برای سرطان پستان شناخته شده است.

  با توجه به مطالعات انجام شده اضافه وزن باعث  بیش از 4000 سرطانپستان در بریتانیا می باشد. هرچند این نکته مطرح است که ارتباط بین دیابت نوع دو و سرطان پستان می تواند مستقیم یا غیر مستقیم باشد. کاهش وزن، فعالیت منظم، کاهش مصرف الکل منجر به کاهش خطر سرطان پستان می شود. 

  در نتیجه برای کاهش خطر ابتلا به هر دو بیمار، تغییر شیوه زندگی و کاهش وزن توصیه می شود.

   با توجه به آمار مرکز جهانی پژوهش های  سرطان، هرساله در بریتانیا 89 نفر از هر 100/000 زن به سرطان پستان مبتلا می شوند و این کشور را در رتبه 11 بیشترین آمار ابتلا به سرطان پستان قرار می دهد.

  همچنین بر اساس گزارش این مرکزبا کاهش مصرف الکل، کاهش وزن و فعالیت بدنی منظم می توان  42 درصد میزان ابتلا به سرطان پستان راکاهش داد.

  فاکتورهای دیگری که با سرطان پستان ارتباط دارند شامل: سن، باروری، هورمون ها، حجم پستان و پیشینه ی فامیلی می باشد.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : سرطان ,پستان ,دیابت ,کاهش ,ارتباط ,ابتلا ,سرطان پستان ,کاهش مصرف ,پستان ارتباط ,ارتباط دیابت ,سرطان پستان ارتباط ,
  ارتباط دیابت نوع دو با سرطان پستان

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 29 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر